SYNAGÓGU V MIKULÁŠI NAVŠTÍVTE S AUDIOSPRIEVODCOM

SYNAGÓGU V MIKULÁŠI NAVŠTÍVTE S AUDIOSPRIEVODCOM

Architektonicky a akusticky unikátny objekt synagógy v centre Liptovského Mikuláša, ktorý kedysi patril jednej z najsilnejších židovských náboženských obcí na Slovensku, si môžu turisti prezrieť aj s audiosprievodcom. Radnica projekt zaviedla po minuloročnom úspechu, kedy sa im rovnakým krokom podarilo niekoľkonásobne zvýšiť návštevnosť v kostole sv. Mikuláša.

"Návštevník vojde do synagógy a jednoducho aj vďaka bezplatnej wifi zóne si do svojho telefónu stiahne mobilnú aplikáciu s názvom Liptovský Mikuláš. Bez ďalších nákladov si turisti nájdu požadované informácie nielen v písomnej podobe, ale pomocou audiosprievodcu si ich môžu tiež vypočuť v troch jazykoch - slovenčine, poľštine a angličtine," povedal Jaroslav Hric, riaditeľ mestského Múzea Janka Kráľa, ktoré spravuje expozičný objekt synagógy.

Bezplatná turistická aplikácia poskytuje interaktívnou formou ponuku atraktivít, produktov a služieb v meste Liptovský Mikuláš. Pomocou jednoduchej navigácie používateľom tiež ponúka aktuálne informácie o turistickej ponuke, kalendár podujatí, programy na mieru či možnosť objednať si sprievodcovské služby. "Užívateľov naviguje centrom mesta pomocou interaktívnych máp a zároveň ich aktívne upozorňuje na výskyt múzeí, galérií a historických pamiatok, ktoré môžu v blízkosti navštíviť," doplnila hovorkyňa liptovskomikulášskej radnice Viktória Čapčíková.

Synagóga na Hollého ulici je autentickým historickým priestorom, pre verejnosť je sprístupnená len v letných mesiacoch. Návštevníci sa tu dozvedia o histórii mikulášskej židovskej komunity a ich modlitebni. Zaujme však aj obdivovateľov historickej architektúry, a to netradičným spojením klasicizmu a secesie. Neobídu ju ani milovníci umenia, pretože v lete sa stáva i výstavným a koncertným priestorom.

msz